Blisko 2 tys. chętnych ubiegało się o dostanie na ten kierunek w Gdańsku

22 godzin temu
W czasie rekrutacji na jednych kierunkach hula wiatr i dudni echo, a inne pękają w szwach od nadmiaru chętnych na miejsce. Takim kierunkiem jest np. psychologia na Uniwersytecie w Gdańsku.Rekrutacja na wyższe uczelnie jest w toku. Po ogłoszeniu wyników egzaminu dojrzałości, maturzyści dopełniali formalności, żeby dostać się na wymarzony kierunek studiów i czekali (zwykle do połowy lipca) w napięciu na ogłoszenie list przyjętych. Ci, którym się nie udało, mogą jeszcze próbować we wrześniu. Odbędą się wtedy dodatkowe nabory. Nie ma co jednak liczyć na miejsce na najbardziej obleganych kierunkach na poszczególnych uczelniach. Np. na psychologię w Gdańsku.
REKLAMA


Zobacz wideo


Po czym poznać, iż dziecko ma skrócone wędzidełko? Logopedka mówi o "domowym teście"


Na ten kierunek chce się dostać najwięcej studentówUniwersytet Gdański na swoim profilu na Facebooku opublikował post, w którym pochwalił się dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się jego kierunki studiów. W pierwszym etapie rekrutacji zgłosiło się 27 tys. chętnych. Największą liczbę zgłoszeń odnotowano na kierunkach:Psychologia - ponad 1,8 tys. kandydatów;Prawo - ponad 1,3 tys.;Ekonomię - ponad 1,2 tys.;Zarządzanie i Międzynarodowe stosunki gospodarcze - ponad 1 tys."Rekrutacja na wybrane kierunki przez cały czas trwa, a dodatkowy nabór już ruszył! Sprawdź, gdzie czekają jeszcze miejsca!" - zachęca przyszłych studentów uczelnia. Ta uczelnia cieszy się sporym zainteresowaniem przyszłych studentów- Jak wskazują wyniki tegorocznej rekrutacji, zainteresowanie studiami na Uniwersytecie Gdańskim utrzymuje się na wysokim poziomie - mówi rektor uczelni prof. Piotr Stepnowski. - Kandydaci wybierają UG nie tylko ze względu na bogatą i różnorodną ofertę dydaktyczną, ale także na wysoki poziom kształcenia, nowoczesną infrastrukturę i przyjazne środowisko akademickie - dodaje. - Wyniki rekrutacji potwierdzają nasze wysokie pozycje w rankingach krajowych i zagranicznych - zarówno ogólnych, dziedzinowych, jak i dotyczących poszczególnych kierunków - zapewnia rektor.Ile zarabiają absolwenci poszczególnych kierunków studiów?Niektórzy maturzyści w wyborze kierunku studiów kierują się swoimi zainteresowaniami. Inni podejmują decyzje, myśląc o tym, jakie po dyplomie będą mieć możliwości na rynku pracy. A to z kolei wiąże się z ich zarobkami w przyszłości. To, ile będą zarabiać, można sprawdzić w Ogólnopolskim Systemie Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych, czyli ELA.


A ty? Czym kierowałeś/kierowałaś się w wyborze kierunku studiów. Podpowiadasz swojemu dziecku, żeby wybrało kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy taki, który gwarantuje dobre zarobki? Daj znać w komentarzu lub napisz na: ewa.rabek@grupagazeta.pl
Idź do oryginalnego materiału