Odwołała się na maturze ustnej do "Tańca z Gwiazdami". Tak tłumaczyła swój argument

6 godzin temu
Tegoroczni maturzyści dzielą się w sieci swoimi przemyśleniami na temat tego, jak wygląda w ich szkołach matura ustna. Porównują tematy i ujawniają, do czego się odwołali, argumentując swoje stanowiska. Niektórzy inspirację znaleźli w popularnych programach telewizyjnych, takich jak "Taniec z Gwiazdami".W tegorocznym arkuszu maturalnym z języka polskiego znalazł się motyw nadziei i konsekwencje błędnych decyzji. Pierwszy z tematów brzmiał następująco: Źródło nadziei w czasach trudnych dla człowieka, w drugim uczniowie mieli napisać, jak błędna ocena sytuacji wpływa na życie człowieka. Uczniowie w dobrych nastrojach opuścili sale egzaminacyjne. To jednak nie koniec ich zmagań z językiem polskim, bo do 24 maja włącznie maturzyści zdają maturę ustną z języka polskiego.
REKLAMA


Zobacz wideo


Byliśmy na maturze Szkoły w Chmurze. Na stadionie egzamin dojrzałości napisało 5 tysięcy osób


Marysia Jeleniewska komentuje wynik maturzystki. "Jesteś cudowna"Wśród tysięcy osób, które w tym roku przystąpiły do egzaminu dojrzałości, znalazła się także abiturientka, która podczas matury ustnej z języka polskiego trafiła na temat, w którym pojawiał się motyw tańca. Postanowiła odwołać się do lektury Stanisława Wyspiańskiego "Wesele", a także do freestylu w wykonaniu Marysi Jeleniewskiej w finałowym odcinku "Tańca z Gwiazdami", który to opowiadał o hejcie i miał bardzo głęboki przekaz.Dziękuję Ci za ten piękny taniec oraz temat, do którego mogłam się odwołać. Maturka oczywiście zdana. Jesteś cudowna- napisała maturzystka do Jeleniewskiej, na co sama zainteresowana odpowiedziała jej, iż bardzo się cieszy i gratuluje wyniku.


Odwołała się na maturze ustnej do 'Tańca z Gwiazdami'. Tak tłumaczyła swój argument Instagram, screen: @jeleniewska


Kiedy matury w 2025? Harmonogram CKEEgzaminy maturalne rozpoczęły się w poniedziałek, 5 maja i potrwają do piątku, 24 maja. Przy czym w dniach 9-24 maja zostaną przeprowadzone egzaminy ustne z języka polskiego, języków mniejszości narodowych i obcych nowożytnych w terminach wyznaczonych indywidualnie przez szkoły.


5 maja - egzamin z języka polskiego, poziom podstawowy,6 maja - egzamin z matematyki, poziom podstawowy i egzaminy z języka kaszubskiego, łemkowskiego, łacińskiego i kultury antycznej,7 maja - egzaminy z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego, poziom podstawowy,8 maja - egzaminy z języka angielskiego, poziom rozszerzony,9 maja - egzamin z biologii i filozofii,12 maja - egzamin z matematyki, poziom rozszerzony, egzaminy z języka rosyjskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,13 maja - egzamin z wiedzy o społeczeństwie, egzaminy z języka niemieckiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,14 maja - egzamin z informatyki i z historii sztuki,15 maja - egzamin z geografii, egzaminy z języków mniejszości narodowych, poziom podstawowy,16 maja - egzamin z chemii, egzaminy z języków mniejszości narodowych - poziom rozszerzony,19 maja - egzamin z historii, z języka francuskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,20 maja - egzamin z fizyki, egzaminy z języka hiszpańskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,21 maja - egzamin z języka polskiego, poziom rozszerzony, egzaminy z języka włoskiego - poziom rozszerzony i dwujęzyczny,22 maja - egzaminy w językach obcych na poziomie rozszerzonym z chemii, fizyki, biologii, i historii dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych.Wyniki matur Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 8 lipca. Tego samego dnia rano swoje indywidualne wyniki poznają też maturzyści.
Idź do oryginalnego materiału